Naslovnica arrow Povijest kluba
Povijest kluba
Stranica 2
Stranica 3

uvod1 Povijest odbojke u PešÃ¦enici seže u daleku  prošlost. Uglavnom se radilo o muškoj odbojci. Prva ženska ekipa osnovana je krajem 70-ih godina 20. stoljeæa. Djevojke su  sudjelovale na natjecanjima na nivou tadašnje Opæine Sisak, a ekipa je stvorena i financirana radom èlanova tadašnjeg Sportskog društva PešÃ¦enica. Nažalost, zbog slabog interesa djevojaka, ekipa je ubrzo prestala s radom. Najveæa tragedija bila je u tome što djevojke za sobom nisu ostavile mlaði naraštaj. Posljedica toga je 20-godišnje odsustvo ženske odbojke u našim krajevima. Punih 30 godina kasnije, dakle u ljetu 2001. godine javila se nova nada za poèinjanjem iznova. Na pješÃ¨anom igralištu iza stare škole zapoèelo je okupljanje zainteresiranih djevojaka. Bilo ih je zaista mnogo. Na taj su naèin kroz rekreaciju upoznale ljepotu ovog sporta i poèele uèiti tešku odbojkašku abecedu.

Zahvaljujuæi tada još nepoznatom èovjeku, tj. sadašnjem predsjedniku kluba i športskoj udruzi PešÃ¦enica, djevojke su ubrzo pijesak zamijenile toplom dvoranom i drugaèijom podlogom. Od  poèetka povratka ženske odbojke u PešÃ¦enicu, djevojke su imale njihovu punu potporu. U proljeæe 2002.g. gospodin Željko Vitas poèinje trenirati ekipu, a nekoliko mjeseci kasnije, nakon Uskršnjeg turnira, ekipi se prikljuèio i gospodin Ivica Celjak. Tijekom 2002. godine djevojke su redovito trenirale i odigrale nekoliko pripremnih prijateljskih utakmica.

Zahvaljujuæi ljudima koji vole sport, koji su htjeli da naše mjesto izaðe iz totalne pasivnosti, izmeðu ostalog na inicijativu upravnog odbora športske udruge, poèinje sa radom ženski odbojkaški klub PešÃ¦enica. Ustroja kluba prihvatio se gospodin Josip Hajduk, koji i danas uspješno obavlja funkciju predsjednika kluba.

U devetom mjesecu 2003.g. klub se registrira te postaje pravna osoba. Klub poèinje takmièenje u treæoj Hrvatskoj ligi centar.

Prva ekipa
Naši donatori !